جبلک دریایی

454

جلبک دریایی:

جلبک ها ساده ترین موجودات کلروفیل دار و اغلب آبزی هستند.

جلبک ها بر اساس رنگدانه، مواد ذخیره ای، شکل کلروپلاست، شکل ظاهری و تاژک طبقه بندی شده و شاخه های متعددی از جمله جلبک های سبز، جلبک های سبز-آبی، جلبک های سبز-زرد، جلبک های قرمز و جلبک های قهوه ای را در برمی گیرند.

از بین جلبک ها جلبک های قهوه ای خانواده های fucaceae و آسکوفیلوم نودوزوم از اهمیت ویژه ای برخوردارند. بطور کلی پراکندگی جلبک های  آسکوفیلوم نودوزوم با میزان نمک، دما، خشکی، امواج و استرس محدود می شود. این جلبک کند رشد بوده و می تواند 10-15 سال زنده بماند.

استفاده از جلبک های دریایی خصوصا آسکوفیلوم نودوزوم به عنوان محرک رشد طبیعی، عامل کلات کننده عناصر غذایی، اصلاح کننده خاک، منبع عناصر کم مصرف، تآمین کننده هورمونهای ضروری گیاه در صنعت کشاورزی به شکل کود آلی از سال 1950 اولین بار در اروپا آغاز شد. آسکوفیلوم نودوزوم بواسطه قابلیت بقا در درجه حرارتهای متغیر و تحمل تغییرات دمایی شدید از یخبندان در زمستان تا معتدل در انتهای تابستان ، شناور بودن در آبهای شوراعماق اقیانوس و تحمل استرس ناشی از در معرض نور قرار گرفتن در اعماق کمتر قادر به تولید ترکیبات ضد استرس می باشد که با این استراتژی بقای خود را تضمین می کند. از ویژگیهای منحصربه فرد آسکوفیلوم نودوزوم این است که بر خلاف سایر جلبکهای دریایی دیگر، اپیدرم بیرونی خود را باز سازی می کند.

 

فواید کاربرد جلبک ها در کشاورزی:

  • افزایش میزان کلروفیل گیاه
  • بهبود فرایند تشکیل گرده، تسریع زمان گلدهی و میوه دهی
  • افزایش باردهی به علت وجود هورمونهای ضروری گیاه
  • افزایش کمیت محصول و بهبود کیفیت آن
  • افزایش مقاومت گیاه در برابر استرس های محیطی، آفات و بیماریها
  • توسعه سیستم ریشه و افزایش جذب آب و املاح معدنی
  • استقرار سریع نشاء

از محصولات شرکت پروفرت آنتی استرس های بسیارموثر حاوی درصد بالای اسید آمینه های آزاد، سئوکس و پرومیکس کراپ پودر و مایع می باشند دو محصول اخیر(پرومیکس کراپ ها) پایه جلبک دریایی  Ascophyllum nodosum را دارند. که مصرف آن ها درتمام مراحل رشد گیاه بویژه مواقع استرس نظیر انتقال قلمه, سرما وگرما و… پیشنهاد می شود.

از جمله محصولات شرکت پروفرت که با اسیدهای آمینه و جلبک دریایی غنی شده اند می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • کود پروتینت 454 کودی پتاس بالا به همراه جلبک دریایی، اسید آمینه، کربوهیدرات و ویتامین ها (کلات طبیعی) سولفیت و منیزیوم می باشد، که نیاز تغذیه ای گیاه را به خوبی برطرف می کند.
  • کود پروتینت320 کودی فسفر بالا به همراه انواع جلبک دریایی، اسید آمینه، اسید آلی، آنزیم ها و ویتامین ها (کلات طبیعی) می باشد که سبب افزایش گلدهی و تقویت مجموعه باروری گیاه می شود.
  • کود پروتینت 888 کودی کامل متعادل به همراه انواع جلبک دریایی، اسید آمینه، اسید آلی، آنزیم هاو ویتامین ها (کلات طبیعی) تقویت کننده رشد محصول و افزایش دهنده کیفیت و سایز محصول می باشد.
تماس با ما

در حال حاظر پشتیبانی آنلاین نمیباشد شما میتوانید از طریق ایمیل تمام سوالات خود را مطرح کنید. با تشکر

با سلام آماده پاسخگویی به سوالات شما هستیم.

Click ENTER to chat